believe
18 بهمن 1401 - 17:04

۱۰ هکتار گلخانه در همدان ایجاد شده است

سرپرست فرمانداری همدان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ هکتار گلخانه در همدان ایجاد شده است گفت: توسعه گلخانه‌ها ضمن ایجاد امنیت غذایی و اشتغالزایی مسئله کمبود آب را نیز مدیریت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مسلم مخفی عصر امروز و در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی و تولیدی همدان اظهار کرد: در هفتمین روز از دهه فجر ۵۸ طرح در شهرستان همدان با اعتباری بیش از ۱۰۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی افزود‌: امروز ۴۷ پروژه بهسازی روستایی شامل آسفالت ریزی و جدول گذاری، هفت پروژه بخش کشاورزی شامل دو واحد گلخانه‌ای و سه واحد دامداری و دو واحد تولیدی؛ سه پروژه راهسازی شامل راه روستای تکمه‌داش و اوچ تپه و افتتاح یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه تولید حشرات برای دفع آفات محصولات کشاورزی به بهره‌برداری رسید.

سرپرست فرمانداری همدان بیان کرد: در مجموع در دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرستان همدان ۱۹۳ پروژه ا اعتباری بیش از ۴۳۰ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی موضوع توجه به الگوی کشت و صرفه‌جویی در مصرف آب را یک ضرورت قابل توجه برشمرد و گفت: توجه به این مسئله به ویژه در همدان حائز اهمیت است.

مخفی با بیان اینکه امروز عمدتا نگرانی اهالی شهر و روستاها کمبود آب، خشک شدن قنوات و... است عنوان کرد: اگر تولید در روستا آسیب ببیند تولید و زندگی شهری نیز آسیب خواهد دید از این رو توجه به روستاها و احداث گلخانه‌ها در عرصه مدیریت آب و منابع مهم است.

 وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰ هکتار گلخانه در همدان ایجاد شده است هرچند هدفگذاری سالانه در استان ۱۰۰ هکتار است که امیدواریم این مهم اتفاق افتد تا ضمن ایجاد امنیت غذایی و اشتغالزایی مسئله کمبود آب نیز مدیریت شود.

سرپرست فرمانداری همدان بیان کرد: با وجود مشکلات بسیار و تحریم‌های دشمنان، اتفاقات امسال دهه فجر نشان داد داد عملکرد نظام اسلامی قابل دفاع است به گونه‌ای که پروژه‌های بزرگی عمدتا در مناطق محروم افتتاح شده و می‌شود.

پایان پیام/ 3140/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025415