believe
18 بهمن 1401 - 19:55

دلایل رای موافق رئیس شورا به شهردار یاسوج/آشنا: شهردار با دست خالی خوب کار کرده است

رئیس شورای شهر یاسوج به دلایل موافقت خود با ابقای شهردار یاسوج اشاره کرد و گفت: مقدم با دست خالی خوب کار کرده است.

کیوان آشنا پس از رای اعتماد دوباره به شهردار یاسوج در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه در دوره چهار ساله اول به آقای مقدم هر چند بدون شناخت اما با رزومه‌ای که داشت رای اعتماد دادیم اظهار کرد: برای بار دوم نیز با شش رای موافق در مقابل یک رای مخالف به دلیل عملکرد چهار ساله و توانایی هایی که داشت رای دادیم.

رئیس شورای شهر و عضو موافق ابقای شهردار یادآور شد: با توجه به وضعیت منابع و اعتبارات به نظر ما شهردار یاسوج تاکنون خوب کار کرده است همچنین برای من پاسخ به سوالات اعضای محترم شورا قانع کننده بود.

وی در ادامه با اشاره به سوالات اعضای شورا از شهردار در روزهای اخیر گفت: یکی از سوالات از شهردار این بود که چرا زمینی را در منطقه ارم به راه و شهرسازی واگذار کرده است در حالی که این زمین را برای ساخت مسکن محرومان مطالبه کرده بودند و در عوض شهردار زمینی را در منطقه‌ای بهتر سال تحویل گرفت سوال من این است چه اشکالی دارد که در راستای کمک به رفع مشکل سرپناه محرومان زمین در اختیار راه و شهرسازی داده شود.

این عضو شورا گفت: به شرف آبادها به عنوان یکی از نقاط کمتر برخوردار شهر یاسوج که نگاه کنید شهردار کارهای بسیار خوبی در آن جا انجام داده کارهایی که در گذشته به هیچ وجه در آنجا انجام نشد.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید انتظار داشته باشیم که در یاسوج زیرگذر و روگذر کار شود گفت: شرایط مالی اجازه چنین کاری را نمی دهد زیرا مردم وضعیت اقتصادی بدی دارند و در بحث عوارض هم نمی‌توان به آنها فشار وارد کرد و درآمد شهرداری هم باید از راه عوارض باشد به همین خاطر شهرداری با مشکلات بسیار زیادی در بحث اعتبارات دست و پنجه نرم می کند و من معتقدم با این مشکلات شهردار خوب کار کرده است.

آشنا در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا مخالفین شهردار از یک نفر به چهار نفر افزایش یافته‌اند گفت: دلیل آن را از خود همکارانم بپرسید اما من احساس می کنم که شهردار پاسخ‌های قانع کننده ای به سوالات داد هر چند کارهای انجام نشده وجود دارد و ما منکر آن نیستیم.

وی به موضوع میدان میوه و تره بار اشاره کرد و گفت: این کار طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت گرفته زمانی می گوییم کار خلاف صورت گرفته که مصوبه خلاف مصوبه قبل تصویب شده باشد لذا میدان میوه و تره بار مصوبه ستاد تنظیم بازار را داشت البته من هم معتقدم که ایراداتی در نحوه کار آن وجود دارد.

آشنا با اشاره به کارهای دیگر شهردار در این مدت به ۴۵ متری آیت الله ملک حسینی و پل چهارم که تا قبل از این معطل مانده بود اشاره کرد و گفت: در این دوره توسط شهردار و تقریباً با دست خالی این کارها صورت گرفت همچنین در بخش حمل و نقل عمومی که تعطیل شده بود ۱۳ اتوبوس به ناوگان عمومی افزوده شد و الان با ۳۶ دستگاه اتوبوس در حال خدمت به مردم و دانشگاه‌ها هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه توقع من از شهردار بعد از این رای اعتماد دو چندان شده است یادآور شد: شهردار باید وقت بیشتری بگذارد چرا که مردم اکنون انتظار بیشتری از شهردار دارند همچنین اصحاب رسانه پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و باید با نقد منصفانه خود مشکلات را به ما انتقال دهند تا بتوانیم شهر را بهتر اداره کنیم.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025968